PÁLÍ! míří ke všem dětem ZŠ Chlum

Zveřejněno: 13.dubna 2022

Ročně v ČR utrpí úraz popálením v takovém rozsahu, že je nutný zásah lékaře, přes 100.000 lidí. Z toho 40.000 dětí. Každé 4 minuty přes den, je popáleno 1 dítě. Popáleninové úrazy patří k nejtragičtějším úrazům s vysokou úmrtností. Když už člověk tento úraz přežije, čeká ho dlouhodobá, náročná a bolestivá léčba. Která i přes vyspělost naší popáleninové medicíny, zanechává celoživotní devastující následky a hluboké jizvy na těle i na duši. A přitom 95% popáleninových úrazů LZE PŘEDEJÍT. Jak? PREVENCÍ.

Preventivní multimediální program PÁLÍ má za cíl seznámit děti a dospívající mládež s nebezpečím vzniku popáleninových úrazů a na konkrétních příbězích popálených dětí, našich popálených bojovníků AVALONE, ukázat jejich možné následky. Seznámit děti s prevencí popáleninových úrazů a prevencí požárů. Naučit děti jak reagovat v nebezpečných situacích a jak správně poskytnout 1. pomoc při popálení a zachránit tak lidský život.

Toto vše je dětem předvedenou poutavou formou multimediálního programu PÁLÍ!, který propojuje hudbu, obraz, informace a přímá svědectví popálených dětí a jejich okolí, což programu dodává velkou autentičnost a sílu.
Nedílnou součástí programu je také aktivní zapojení dětí formou dotazů, diskuze, zpětných vazeb, sdílení vlastních příběhů a také pohybu.

Když dítě slyší poučky o tom, co nemá dělat, vpustí je jedním uchem tam, druhým ven. A často to jde hned vyzkoušet. Ale až tehdy, když děti vidí následky na vlastní oči, začíná prevence získávat svou sílu a svou účinnost. A tak následky ukazujeme. Na vlastních příbězích.

95% úrazů popálením lze předejít. Ochráníme-li společně jedno jediné dítě od strašlivé bolesti a celoživotních jizev na těle i na duši, tak naše snaha má smysl. 

Reportáže o programu PÁLÍ z různých škol: http://pali.avalone.cz/primarni-prevence

Rozhovor ZS Kosova Hora b

 


 

PÁLÍ! míří ke všem dětem ZŠ Chlum