PÁLÍ! - rockový preventivní nástěnný kalendář

bojující proti těžkým popáleninovým úrazům a leukémii u dětí. Obsahuje prevenci popál. úrazů, 1. pomoc a prosbu k zápisu do registru dárců dřeně. Obohacený příběhy a fotkami dětí, za obrovské podpory rockových kapel.
Motto PÁLÍ! 2022: Nemusíme odvrátit asteroid mířící na Zemi, nemusíme odnést prsten moci k Hoře osudu, a přesto můžeme někomu zachránit svět.

Vítěz soutěže KALENDÁŘ ROKU 2021 - 1. místo za podporu sociální a společenské role.
 „Porota ocenila především dobře vymyšlenou podporu v oblasti popálenin - cíl oslovit široké spektrum obyvatelstva se povedl. Skvělý preventivní kalendář pro zamezení úrazu popálením."

Každý rok utrpí úraz popálením přes 40.000 dětí. Každý rok několik dětí beznadějně čeká na svého dárce kostní dřeně a zemře.
Změníme to. Měníme to. Musíme!

BAA DEBUSTROL W

 Objednání kalendářů:

Jméno a příjmení
Počet kusů kalendáře
Výdejní místo Zásilkovny
Kontaktní telefon
Kontaktní E-mail*
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zadáním písmen z obrázku potvrďte, že nejste skript.

Formát kalendáře je A3. Cena kalendáře: 390,-Kč. Poštovné včetně dobírky stojí 75 Kč do ČR a 105 Kč do SR. Kalendáře rozesíláme prostřednictvím Zásilkovny. Kalendář uhradíte na výdejním místě hotově, či předem převodem na účet. Možno objednat i na tel.č. 702 960 090, či mailu: iv@avalone.cz

Ukázky z připravovaného kalendáře PÁLÍ! 2022 

DYMYTRY

pali22 w dymnytry

pali22 w dymytry

HARLEJ

pali22 w harlej

Čestný host - JAROSLAV UHLÍŘ. PAN skladatel, hudebník, zpěvák, herec, autor tolika nezapomenutelných, nádherných skladeb pro děti. 

Jar. Uhlíř fest fb

Dále nám pomohou: KABÁT, HARLEJ, XINDL X, DEBUSTROL, RYBIČKY 48, DIVOKEJ BILL, VISACÍ ZÁMEK, UDG, PROTHEUS a vojáci AČR

PÁLÍ! 2021

xl titulní

Nový kalendář s fotografiemi mladých bojovníků Avalone a známými rockovými kapelami. Pomáháme popáleným a leukemií trpícím dětem, protože nás jejich bolest PÁLÍ. Je snad něco důležitějšího než život dítěte? Pomozte jim s námi!
Zakoupením kalendáře PÁLÍ! 2021 podpoříte naši snahu, darujete radost, naději a štěstí.

xl Rybicky48

xl Divokej Bill

xl E!E

xl Dymytry

xl Pipes and Pints

xl www ANNA K

xl Visací zámek

xl Wohnout

xl Totální nasazení

xl Zakázaný ovoce

XLWWW UDG

xl Skwor a

xl Kabat

xl cs aa

PÁLÍ! 2021 - rockový nástěnný kalendář rozšíří prevenci proti úrazům popálením do tisíce domácností, škol, nemocnic, dětských domovů a organizací. K desetisícům dětí. Ochrání tak několik dětí od smrti, další děti od strašné bolesti a doživotních následků. Pomůže získat dárce kostní dřeně pro děti i dospělé, jejichž poslední nadějí na život je transplantace kostní dřeně.  Veškerý výtěžek z benefičního kalendáře bude věnován na přímou pomoc těžce nemocným a popáleným dětem a na preventivní program PÁLÍ! - NA ŽIVOTĚ DĚTÍ ZÁLEŽÍ.

 Je nám ctí, že chráníte s námi. 

xl uvod

xl www prevence
Kalendář PÁLÍ! 2021 je součástí kampaně: NA ŽIVOTĚ DĚTÍ ZÁLEŽÍ 

xl kampan

Součástí PÁLÍ! 2021 je výzva k zápisu do Českého národního registrů dárců dřeně. xl zivot

xlletakcnrdd

DĚKUJEME za ohromnou podporu hudebníků kapel: 

KABÁT 

k-kabátw

RYBIČKY 48

Rybičky 48

ANNA K.

ANNA K x

WOHNOUT

wohnout x

DIVOKEJ BILL

kk - divokej bill

ŠKWOR

kk-škwor

PIPES AND PINTS

k-pipes and pinst

VISACÍ ZÁMEK

VZ wa

TOTÁLNÍ NASAZENÍ

k-totální nasazení

 

E!E

E!E

ZAKÁZANÝ OVOCE

kk-zakázaný ovoce

SPS

SPS

a jejich skvělým fanouškům.

Ročník minulý - O kalendáři PÁLÍ! 2020

Benefiční rockový nástěnný kalendář, do něhož daly svou sílu a boj děti po těžkém úrazu popálením, podpořeny obrovskou silou stovky hudebníků kapel Kabát, Tři sestry, Visací zámek, Vypsaná fixa, Dymytry, Krucipüsk, MZH, Projekt Parabelum, Pipes and Pints, SPS ,Totální nasazení, E!E, The Scoffers. 

Ukázky z kalendáře: 

titulka

KK-SPS

LEDEN
Odzer a Kabát. Odzer, tibetský chlapec. Žil vysoko v horách, 4.200 m.n.m. Proháněl se na divokých koních, obklopen majestátními Himalájemi. Pak hořel, byly mu tři roky. Tatínek ho vezl několik dní na koni, ve strašných bolestech, do nejbližší nemocnice v Indii. V bezvědomí byl transportován do neznámé, tajemné země, kde mu lékaři zachránili život. Čeští lékaři. A od té doby je tu s námi…

KK-Kabát

ÚNOR
Filip a Pipes and Pints. Filipa opařila vroucí voda. 2 litry. Bylo mu pět let. Rány napadl stafylokok. I při vysokých horečkách bylo nutné nekrotizující kůži ořezat a nahradit transplantáty. Vybojoval život, zvítězil. Filip jako první ukázal své jizvy na těle i na duši a svůj příběh zveřejnil. Tím odstartoval společný boj popálených bojovníků Avalone proti těmto úrazům.

KK-Pipes and Pints

BŘEZEN
Kristýnka a Tři sestry. Kristýnka, maličká, dvouletá, spadla do vařící vody. Byla v ní nekonečné vteřiny. Zažila nepředstavitelnou bolest. S brutálními opařeninami, v kritickém stavu, bojovala o přežití několik dní. Vyhrála. Byla nutná transplantace kůže. Následovala několikaměsíční náročná léčba a dlouholetá rehabilitace. Kristýnka bojuje dál. A vítězí.

KK-TŘI SESTRY

DUBEN
Denny a Vypsaná fiXa. Dennyho zasáhl obloukový elektrický výboj o síle 25.000 voltů. Hořící spadl z výšky. Zlomil si páteř. Bylo mu 17 let, měřil 192 cm. Popálený, ochrnutý, po amputaci jedné nohy. I přesto se domů vrátil „nehorázně spokojený“. Protože žil. Smrtící infekce uvnitř těla však zůstala a sílila. Amputace druhé nohy. O život bojoval dva roky. Aby mohl žít dál, musel nakonec obětovat celou polovinu těla. Od pasu dolů, včetně pánve. Denny si vybral život.

KK-vypsaná fixa

KVĚTEN
Terka a Krucipüsk. Terezka hořela. Byly jí tři roky. Vzplálo na ní oblečení. Stačila jediná jiskra od ohně. Ohořela jí kůže na celé ruce a na krku. Její bolest si nedovedeme představit. Bojovala o život. Spálenou kůži bylo nutné ořezat a nahradit autotransplantáty. Po měsících bojů v nemocnici začal boj celoživotní. Boj s jizvami. Terka bojuje a vítězí.

 KK-krucipusk


ČERVEN
Daniel a Visací zámek. Dan hořel. Bylo mu osm let. Vzplál jako pochodeň. Hořící padl, ale dokázal vstát. V plamenech si běžel pro záchranu. Pro život. Ohořelo mu přes 93 % povrchu těla. Šance na přežití byla 0,00..%. V kritickém stavu bojoval o život 5 měsíců. Byl v tunelu... Přežil. Má za sebou 63 operací. A přijdou další. Bojuje osmým rokem. Vítězí.
 KK-visací zámek

ČERVENEC
Odzer a The Scoffers. Odzer, tibetský chlapec. Žil vysoko v horách, 4.200 m.n.m. Proháněl se na divokých koních, obklopen majestátními Himalájemi. Pak hořel, byly mu tři roky. Tatínek ho vezl několik dní na koni, ve strašných bolestech, do nejbližší nemocnice v Indii. V bezvědomí byl transportován do neznámé, tajemné země, kde mu lékaři zachránili život. Čeští lékaři. A od té doby je tu s námi…

 KK-The Scoffers


SRPEN
Kristýnka a E!E. Kristýnka, maličká, dvouletá, spadla do vařící vody. Byla v ní nekonečné vteřiny. Zažila nepředstavitelnou bolest. S brutálními opařeninami, v kritickém stavu, bojovala o přežití několik dní. Vyhrála. Byla nutná transplantace kůže. Následovala několikaměsíční náročná léčba a dlouholetá rehabilitace. Kristýnka bojuje dál. A vítězí.

 KK E!E


ZÁŘÍ
Filip a Projekt Parabelum. Filipa opařila vroucí voda. 2 litry. Bylo mu pět let. Rány napadl stafylokok. I při vysokých horečkách bylo nutné nekrotizující kůži ořezat a nahradit transplantáty. Vybojoval život. Zvítězil. Filip jako první ukázal své jizvy na těle i na duši a svůj příběh zveřejnil. Tím odstartoval společný boj popálených bojovníků Avalone proti těmto úrazům.

 KK-The Parabelum

 
ŘÍJEN
Terka a Totální nasazení. Terezka hořela. Byly jí tři roky. Vzplálo na ní oblečení. Stačila jediná jiskra od ohně. Ohořela jí kůže na celé ruce a na krku. Její bolest si nedovedeme představit. Bojovala o život. Spálenou kůži bylo nutné ořezat a nahradit autotransplantáty. Po měsících bojů v nemocnici začal boj celoživotní. Boj s jizvami. Terka bojuje a vítězí.

 KK-Totální nasazení

 

LISTOPAD
Odzer a M.Z.H. Odzer, tibetský chlapec. Žil vysoko v horách, 4.200 m.n.m. Proháněl se na divokých koních, obklopen majestátními Himalájemi. Pak hořel, byly mu tři roky. Tatínek ho vezl několik dní na koni, ve strašných bolestech, do nejbližší nemocnice v Indii. V bezvědomí byl transportován do neznámé, tajemné země, kde mu lékaři zachránili život. Čeští lékaři. A od té doby je tu s námi…

 KK-M.Z.H.

PROSINEC
Denny a Dymytry Dennyho zasáhl obloukový elektrický výboj o síle 25.000 voltů. Hořící spadl z výšky. Zlomil si páteř. Bylo mu 17 let, měřil 192 cm. Popálený, ochrnutý, po amputaci jedné nohy. I přesto se domů vrátil „nehorázně spokojený“. Protože žil. Smrtící infekce uvnitř těla však zůstala a sílila. Amputace druhé nohy. O život bojoval dva roky. Aby mohl žít dál, musel nakonec obětovat celou polovinu těla. Od pasu dolů, včetně pánve. Denny si vybral život.

kk-DYMYTRY

prevence

Cíl kalendáře *PÁLÍ!*

a) Rozšíření prevence do tisíců domácností. Do rodin s dětmi. K desetitisícům dětem. 

b) Rozšíření prevence PÁLÍ! , do stovek škol, k desetitisícům dětem, po celé ČR.

Ochrana dětí před smrtí, strašné bolesti a doživotních následků. 

95% těchto strašných a devastujících úrazů lze předejít.

Zisk z kalendáře *PÁLÍ!*

– na preventivní multimediální program PÁLÍ“ do stovek škol po celé ČR

- na ozdravný pobyt pro děti, které „darovaly“ své příběhy do preventivního programu a nafotily fotografie do preventivního kalendáře

Děkujeme všem, kteří nám pomohli a pomáhají s jeho realizací, bez jakýchkoliv nároků na odměnu, jen z čistého nadšení a víry, že šířit informace o nebezpečí popáleninových úrazů má smysl, protože 95% těchto úrazů jde předejít a vznikají z nevědomosti a nepozornosti. Velký dík patří zejména fotografovi, panu Radkovi Teope Drbohlavovi a kapelám, které vložili svou sílu a umění do pomoci. Tito mistři hudby a lidé s velkým srdcem, se budou fotit s hlavními hrdiny kalendáře -s našimi bojovníky AVALONE, s popálenými dětmi. Fotografie budou ukazovat odvahu, naději, pomoc. Rozhodně nebudou budit lítost. Ukáží, že my lidé, máme srdce. Že naší přirozeností je děti ochraňovat. Pomáhat.

Jako dárek ke kalendáři přikládáme ochrannou roušku pro dospělé s 10-ti ks nanofiltru, či pro děti s veselým obrázkem. 

roušky deti www

rousky dosp. www

Rouška pro dospělé spolu s 30 ks nanofiltrů, které ochrání nejen Vaše okolí, ale i Vás samotné. Filtry vyvinuli vědci z Technické univerzity Liberec, mají platné certifikáty a zkoušky-certifikáty přiložíme k roušce. https://www.rouskystulkou.org/

Při použití jednoho filtru se zachytí až 84% virů ( i koronavirů ) - odpovídá FFP2. Při použití dvou filtrů se zachytí až 97% virů ( i koronavirů ) - odpovídá FFP3

Rouška pro děti-lehké, jednovrstvé, krásné a veselé. Ať těm našim mrňousům alespoň trošku to obtěžující nošení roušek rozveselíme.

KABÁT

k-kabátw

VISACÍ ZÁMEK

VZ wa

TŘI SESTRY 

k-tři setry

DYMYTRY

k-dymytry

KRUCIPÜSK

krucinové

MZH 

mzh www

VYPSANÁ FIXA

vypsanafixawww

PROJEKT PARABELUM

k-projekt parabelumw

PIPES AND PINTS

k-pipes and pinstw

TOTÁLNÍ NASAZENÍ

k-totalní nasazeníxxx

E!E

ee

THE SCOFFERS

radekxxx

SPS !!! Kapela, kterou to PÁLÍ! s námi od samého počátku.

wpetrovice xe

Je nám velkou ctí, velkou radostí a moc si vážíme toho, že tito mistři hudby, vložili svou sílu, energii, léta dřiny a své umění, do boje proti úrazům popálením a do pomoci dětem po popáleninovém úrazu.

Hudba je silná forma energie. Hudebníci jsou novodobí šamani. Dokáží energii přijímat, v sobě akumulovat, přetvořit do tónů a znásoběně předat dál. Mezi stovky, tisíce, miliony lidí. Jsou to lidé s velkým darem. S pevnou vůlí. A s velkým srdcem.

Dokáží také vyslat velkou myšlenku, dobro, pomoc. A mnohonásobě znásobit.

Spojením všech těchto obrovských sil, vzniká velmi silný kalendář. Jehož sílu a dosah si nyní nelze ani představit. Snad jen tušit. Prevenci, pomoc, naději a dobro společně rozšíříme o moc dál. Ochráníme několik dětí, od strašlivé bolesti a děsných doživotních následků. Proto snaha nás všech stojí za to. Má to smysl. 

S velkou úctou DĚKUJEME VŠEM, kdo se na tvorbě kalendáře jakkoliv podílí, kdo pomůže, rozšíří. 

KALENDÁR FILIP VITEZ

kkluci nove

Má to smysl.