Naskenovaná články zvětšíte kliknutím.


clanekSKbrezen www

sedlc. kraj clanek zari

Sedlc. kraj cervenec 2021

 

Sedlc.kraj kveten 2021

 

Sedlc kraj beh www

Zlá vteřina mu otočila život

blesk-th


Trojice bojovníků se svým osudem ze spolku AVALONE převzala ocenění na slavnostním večeru

 článek-sk-190612-opt-th


SPS - Punk pomáhá

rockpop-sps-th


Kampaň "PÁLÍ! nás to taky" přináší dětem po popáleninovém úrazu sílu, naději a odvahu do dalšího boje

SK-2018-34-small


Den zdraví se nesl ve znamení dvou výrazných výročí nemocnice

SK-2018-38-small


Základní škola Davle, 20.12.2017

Ve čtvrtek se starší žáci prvního i druhého stupně zúčastní preventivní interaktivní přednášky "Pálí to!", která má za úkol seznámit děti s prevencí popáleninových úrazů.

Ročně utrpí v Česku popáleniny, které vyžadují zásah lékaře, přes sto tisíc lidí. Až 40% popálenin připadá na dětské pacienty, pro něž je toto poranění mnohem závažnější než pro dospělé. Jejich život ohrožuje již popálenina na 5% těla, přičemž 1% představuje dlaň včetně prstů. Léčení popálenin je dlouhodobé a velice bolestivé, úraz zanechává často trvalé následky.

Na konci kalendářního roku vyvstává jako každoročně velké nebezpečí právě takovýchto úrazů. Snad každé dítě chce začátek nového roku přivítat ohňostrojem, který však může mít fatální následky. Doufáme tedy, že čtvrteční interaktivní přednáška ukáže našim žákům, jak nebezpečná může hra s ohněm být a poučí je o bezpečném chování při těchto aktivitách.

Přednáška má děti nejen varovat před tímto možným nebezpečím, ale má i pomáhat, což je v adventním čase nanejvýš aktuální. Vstupné, které naši žáci zaplatí (30 Kč), bude věnováno občanskému sdružení Avalone, poskytujícímu pomoc dětem, které takovéto úrazy prodělaly.


Mgr. Jitka Pejřímovská, certifikovaný supervizior EMTR, EMTR-BA, EMTR – MA – European Music Therapy Confederation

"Ivana Nikitinská Čermáková prošla teorií, sebezkušeností i supervizí systemové muzikoterpiie a stala se tím, kdo si v integrativním rámci principů systemové muzikoterapie našel své vlastní postupy, které mají neuvěřitelný efekt na seniory.
Volí hudbu k poslechu, čili provádí receptivní systemovou muzikoterapii. V první fázi navozuje autentický prožitek, v druhé fázi aktivuje k osobnostní změně, v třetí fázi ukotvuje prožitek změny.
...Iva pracuje s lidmi kteří mají postiženou centrální nervovou soustavu... Začínají se hýbat...
Ano takto terapie funguje, má užasný efekt..."


Muzikoterapie a terapie pomocí pohybu pomáhá v Domově pro seniory 

kraj


Akademie Avalone rozšiřuje seniorům obzory

akademie-th